Skip to main content

Wedstrijdverslag: LSV 1 – SV Tongelre (3-2)

Afgelopen zondag ontvingen we op Sportpark LSV het Eindhovense SV Tongelre. Na het gelijkspel van vorige week waren we erop gebrand om de volle buit in eigen huis te houden. En dat lukte, al ging het zeker niet zonder spanning.

We begonnen sterk aan de wedstrijd en namen meteen het initiatief. Al vroeg kreeg Daan van der Brandt de bal, kapte zich knap vrij en zag zijn eerste inzet net langs de verkeerde kant van de paal gaan. Niet veel later kreeg Niek van Weerdenburg twee honderd procent kansen, maar hun keeper redde tot twee keer toe uitstekend.

Toch kwam de verdiende openingstreffer snel daarna. Daan kreeg de bal in het strafschopgebied, haalde uit in de korte hoek en zag de keeper aan de grond genageld blijven: 1-0. We bleven de betere ploeg en een paar minuten later was het opnieuw raak. Daan gaf de bal op Niek, die hem via de binnenkant van de paal binnen schoot: 2-0. In deze fase waren we heer en meester en hadden we de score eigenlijk verder moeten uitbreiden. In plaats van 4 of 5-0 gingen we echter met 2-0 de rust in.

Na rust kantelde de wedstrijd volledig. Binnen korte tijd kregen we de 2-1 tegen, en een paar minuten later leidde eenvoudig balverlies tot de gelijkmaker: 2-2. Hierdoor stopten we met voetballen en werd het steeds meer een strijdwedstrijd. Toch bleven we zoeken naar de winnende treffer.

Die kwam er uiteindelijk alsnog. Na een geblokte inzet viel de bal voor de voeten van Daan, die uithaalde. Zijn schot werd getoucheerd en verdween via een speler van Tongelre in het doel: 3-2.

Hoewel we het onszelf onnodig lastig maakten, trokken we de overwinning over de streep. Een belangrijke driepunter én opnieuw een bewijs dat we ook in moeizame fases wedstrijden kunnen beslissen.

Komende zondag gaan we op bezoek bij EMK in Nuenen. Aftrap om 14:30.

Anno 1970